توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
پل شریدر پیشنهاد مارک رافالو را احمقانه خواند!
در فیلم پل شریدر پیشنهاد مارک رافالو را احمقانه خواند!

پاسخ مارک رافالو به اسکورسیزی برای کمک به سینماگران جوان با واکنش تند پل شریدر روبرو شد.

در حالی که مارک رافالو از جدیدترین چهره‌هایی بود که به اظهارات اسکورسیزی درباره سینمای مارول پاسخ داد و خواستار ایجاد صندوق ملی کمک شد، این پاسخ به مذاق فیلسماز قدیمی و سرشناس پل شریدر خوش نیامد و آن را احمقانه خواند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، رافالو از جدیدترین چهره‌هایی بود که در پاسخ به نظر اسکورسیزی مبنی بر اینکه جهان سینمایی مارول شبیه پارک موضوعی است، وارد گفتگو شد و از این کارگردان خواست تا به حل این مشکل کمک کند.

مارک رافالو بازیگر نقش «هالک» در سینمای مارول در گفتگویی با بی‌بی‌سی گفت: اگر در دنیایی زندگی می‌کنیم که اقتصاد تعیین کننده ارزش جامعه است پس آن کسی که بزرگ‌ترین‌ها را بسازد حاکم خواهد بود و آنها سعی می‌کنند که بارها و بارها همین کار را تکرار کنند. ‌اسکورسیزی به چیزی جالب، توجه کرده و ای کاش بیشتر آن را باز می کرد.

او گفته است پیشنهاد نمی‌کنم فیلم‌های کم‌هزینه بسازید. اما حرف او دقیقا همین معنی را می‌دهد.

رافالو در ادامه گفت: ما باید یک بودجه ملی در اختیار داشته باشیم که از هنر حمایت کند و به آنهایی پول بدهد که می‌خواهند نوع دیگر سینما را مورد توجه قرار دهند.

این بازیگر در ادامه افزود: اگر می‌خواهید فیلمی از نظر تجاری موفق تولید کنید - که خود اسکورسیزی هم تلاش زیادی در این زمینه دارد - پس دیگر نمی‌توانید با چنین سیستمی مقابله کنید. خیلی دوست داشتم که اسکورسیزی خودش چنین صندوق ملی تشکیل دهد و به جوانان و استعدادهای جدید اجازه کار بدهد تا هنر حکفرما شود. این عالی می شود.

رافالو هم بازیگر نقش «هالک» در دنیای مارول بوده و هم با اسکورسیزی در «شاتر آیلند» کار کرده است.

در همین حال پل شریدر وارد این مبحث شده و با متنی که در صفحه فیس بوکش منتشر کرده نوشته است: هرگز مارک رافالو را ملاقات نکرده‌ام و قرار نیست از واژه احمق برای خطاب کردن او استفاده کنم، ‌اما این واقعا احمقانه است.

پل شریدر 73 ساله فیلمنامه نویس، کارگردان و منتقد موفق آمریکایی و نویسنده شماری از فیلمنامه‌های اسکورسیزی از جمله «راننده تاکسی»، «آخرین وسوسه مسیح» و «گاو خشمگین» است.

این در حالی است که  اسکورسیزی در سال‌های اخیر از طریق بنیاد خودش به بازسازی کارهای سینمایی قدیمی پرداخته و آنها را برای دانشجویان جوان نمایش داده و تهیه کننده فیلم‌های کوچک و مستقل و خارجی زبان بوده است.

در هر حال نظر رافالو با حمایت دست‌اندرکاران سینما روبرو نشده و وقتی فردی مثل شریدر با آن مخالفت می‌کند، به این معنی است که احتمالا او موضع‌گیری درستی نکرده است.

 

منبع: مووی مگ

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰