توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
«جوکر» سودآورترین فیلم کمیک بوکی تاریخ شد
در فیلم «جوکر» سودآورترین فیلم کمیک بوکی تاریخ شد

آی سینما: «جوکر» فیلم تحسین شده تاد فیلیپس در حالی در گیشه دنیا به مرز فروش یک میلیارد دلاری رسیده که همین حالا هم لقب سودآورترین فیلم کمیک بوکی تاریخ را از آن خود کرده است. این فیلم با بازی یواکین فینکس در نقش اصلی در حالی که با بودجه 62.5 میلیون دلاری تولید شده، تا دیروز 957 میلیون دلار فروخته است.

این یعنی «جوکر» 15.3 برابر بودجه‌اش درآمد از گیشه جهانی به دست آورده است. سودآورترین فیلم‌های ساخته شده از روی کمیک بوک‌ها «ونوم» (بودجه 90 میلیون دلار، فروش 854 میلیون دلار)، «بتمن» (بودجه 35 میلیون دلار، فروش 411 میلیون دلار)، «لاک پشت‌های نینجا جهش یافته نوجوان» (بودجه 13.5 میلیون دلار، فروش 200 میلیون دلار) بودند که حالا «جوکر» هم به جمع آنها اضافه شده است.

اختلاف هزینه فیلم تاد فیلیپس و فروشش به مرز 900 میلیون دلار رسیده که یک رکورد تاریخی است. همچنین «جوکر» بعد از «راپسودی بوهمی» و انیمیشن «شیرشاه» رده سوم ارزان ترین فیلم‌هایی که به فروش 900 میلیون دلاری در گیشه جهانی به دست آورده‌اند، تبدیل شد.

وقتی «جوکر» به فروش 1 میلیارد دلاری برسد، رکورد «پارک ژوراسیک» را هم خواهد شکست که ارزان‌ترین فیلم میلیاردی تاریخ با بودجه تولید 63 میلیون دلاری بود.

این فیلم تحسین شده در حالی رکوردهای جهانی را شکسته که در چین اکران نشده و به احتمال زیاد در پرجمعیت‌ترین کشور دنیا روی پرده نمی‌رود. فروش «جوکر» در آمریکای شمالی به رقم 312 میلیون دلار رسیده است.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰