توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
کدام شخصیت های فصل دوم سریال « Mindhunter » واقعی یا تخیلی هستند؟ + تصاویر
در فیلم کدام شخصیت های فصل دوم سریال « Mindhunter » واقعی یا تخیلی هستند؟ + تصاویر

بسیاری از طرفداران داستان های تریلر و درامی که از ماجراهای جنایی واقعی الهام گرفته شده اند به دنبال سریال هایی مانند سریال جذاب «Mindhunter» هستند. سریال «Mindhunter» یا همان «شکارچی ذهن» در مورد قاتلان سریالی واقعی چند دهه اخیر و شکل گیری بخش تخصصی اف بی آی برای رسیدگی به این جنایات و شناسایی این قاتلین از طریق بررسی رفتارها و روانشناسی حرکاتشان است که دیوید فینچر را به عنوان مغز متفکر و خالق اصلی در خود دارد. با این وجود این سریال ها و به طور ویژه سریال «Mindhunter» نیز برای افزودن بر درام و جذابیت داستان هایی که از ماجراهای واقعی الهام گرفته شده اند به اضافه کردن شخصیت ها یا داستان های فرعی غیرواقعی به کلیت داستان کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 7 شخصیت واقعی موجود در این سریال و 3 شخصیتی که کاملاً ساختگی هستند آشنا کنیم.

10- هولدن فورد

در سریال «Mindhunter»، جاناتان گراف نقش مامور ویژه هولدن فورد را بازی می کند و شخصیت او بر اساس شخصیتی واقعی به نام جان ای داگلاس شکل گرفته است. داگلاس یک مامور ویژه اف بی آی و رییس واحدی ویژه در این بخش از سیستم پلیس ایالات متحده بود که او را به عنوان اولین شخصیتی که شروع به تهیه پروفایل های از قاتلین سریالی و طبقه بندی و بررسی سیستماتیک رفتارها و جزییات مربوط به این افراد به عنوان روشی برای درک بهتر آن ها و در نهایت دستگیر کردنشان کرد می شناسند. او در اسل 1970 به اف بی آی پوسته و برنامه پروفایل سازی برای قاتلین سریالی را آغاز نمود و در نهایت به عنوان رییس بخش حمایتی بازپرسی منصوب شد. وی در ادامه کتاب هایی در مورد روانشناسی جنایی نوشته و در نهایت پس از سال ها فعالیت و تجربه در زمینه روانشناسی قاتلین سریالی بازنشسته شد. او با زنی به نام پاملا ازدواج کرده و سه فرزند به نام های اریکا، لورن و جان دارند.

9- بیل تنچ

هالت مک کالانی بازیگری است که در سریال «Mindhunter» نقش شخصیت بیل تنچ را بر عهده دارد، شخصیتی که بر اساس زندگی مردی به نام رابرت رسلر شکل گرفته است. رسلر عضو ارتش ایالات متحده بوده که بعدها به اف بی آی پیوست و روی پروفایل سازی روانشناسانه قاتلین روی آورده و در نهایت عبارت «قاتل سریالی» را ابداع کرد. او نیز چندین کتاب در این مورد و موضوعات مشابه نوشت و در سال 1990 بازنشست شد. رسلر با زنی به نام هلن ازدواج کرده و یک فرزند پسر و دو فرزند دختر دارد. وی در سال 2013 به دلیل بیماری پارکینسون درگذشت.

8- وندی کار

شخصیت اصلی بعدی در سریال «Mindhunter» وندی کار است که نقش او را با آنا تورف بازی می کند. برای این شخصیت نیز از زنی به نام آن وولبرت بورخس الهام گرفته شده که یک محقق و استاد دانشگاه بود. در زندگی واقعی، بورخس با دو نفر دیگری که به آن ها اشاره شد همکاری می کرد اما بخش هایی از داستان او در سریال تغییر یافته و با ماجراهای واقعی او اضافه شده است. برای مثال او به طور رسمی به عضویت اف بی آی و برنامه تحقیقاتی آن ها در پروفایل کردن قاتلین سریالی درنیامد. همچنین او یک پرستار فعال در حوزه روانکاوی بود و نه یک روانپزشک که همجنگسرا نیز نبوده و دارای شوهر و فرزند است.

7- اد کمپر

در سریال «Mindhunter» همچنین قاتلین و افراد جنایتکاری حضور دارند که در زندگی واقعی نیز چنین بوده اند؛ از جمله اد کمپر با قدی بسیار بلند و ضریب هوشی 145 که از او با لقب «Co-Ed Kille» یاد می شد زیرا بیشتر قربانیان او را دانش آموزان و دانشجویان مدارس و کالج های مختلط تشکیل می دادند و اغلب آن ها زنان جوان بودند. بعد از دستگیری، کمپر از دادگاه درخواست مجازات اعدام برای خود داشت اما در آن دوران کالیفرنیا مجازات اعدام نداشت. به جای آن وی به 8 بار حبس ابد محکوم شده و اکنون در مرکز روانی کالیفرنیا دوران محکومیتش را می گذراند. در سریال «mindhunter» کامرون بریتون چه در ظاهر و چه سبک رفتار و سخن گفتن به زیبایی شخصیت او را بازی کرده است.

6- چارلز مانسون

بسیاری از دوستداران سریال «Mindhunter» و علاقمندان به قاتلین سریالی مشتاق دیدن بازی دیمون هریمن در نقش چارلز مانسون در فصل دوم این سریال بودند. هریمن علاوه بر نقش چارلز مانسون که یکی از مشهورترین جنایتکاران تاریخ است در این سریال، همین نقش را نیز در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) به کارگردانی کوئنتین تارانتینو نیز بازی کرده است. مانسون رهبری گروهی از پسران و دختران عجیب و غریب را بر عهده داشته و جمعشان را خانواده خود می نامید، خانواده ای که در سال 1969 و با تحریک مانسون مرتکب 9 قتل فجیع شدند. به دلیل مشارکت غیرمستقیمش در این قتل ها، مانسون به حبس ابد محکوم شد. وی تا زمان مرگ خود در سال 2017 به دلیل بیماری سرطان در زندان ایالتی کالیفرنیا زندانی بود.

5- پسر سم

چندین قاتل سریالی دیگر نیز در سریال «mindhunter» به تصویر کشیده شده اند؛ از جمله پسر سم. نام واقعی این قاتل سریالی دیوید ریچارد برکوویتز بود که با لقب قاتل کالیبر 44 نیز شناخته می شود که به خاطر 8 مورد قتل با تپانچه در سال 1976 دستگیر شد. همانطور که در سریال نیز به آن اشاره شده وی با ارسال نامه هایی به پلیس آن ها را دست انداخته و گیج می کرد و سپس در رسانه ها به یک شخصیت پرطرفدار تبدیل شد. پسر سم در نهایت دستگیر شده و در حال حاضر در حال گذراندن 6 بار حبس ابد خود در زندان است. الیور کوپر نیز به خوبی شخصیت او را در سریال به تصویر کشیده است.

4- قاتل بی تی کی

یکی دیگر از قاتلین واقعی سریال «mindhunter»، دنیس ریدر است که به خفه کننده بی تی کی (BTK Strangler) مشهور بود زیرا قربانیان خود را بسته، شکنجه کرده و سپس خفه می کرد. او بین سال های 1974 تا 1991 بیش از 10 نفر را در منطقه ویچیتا در کانزاس به قتل رساند و به دلیل مهارت و هوشش تا مدت ها دستگیر نشد. او در این مدت نیز نامه هایی تمسخرآمیز برای پلیس و روزنامه ها می فرستاد و سال 2004 نیز بار دیگر شروع به ارسال این نامه ها کرد. دنیس ریدر در نهایت در سال 2004 دستگیر شده و به 10 بار حبس ابد محکوم شد که اکنون در زندان الدورادو در کانزاس در حال گذراندن این دوران محکومیت است. در سریال «mindhunter» سانی والچینتی نقش این قاتل سریالی را بازی می کند که در فصول آینده سریال بیشتر از گذشته به او پرداخته می شود.

3- دبی میتفورد

دبی میتفورد را به یاد دارید؟ در فصل اول سریال «mindhunter» او دوست و نامزد شخصیت فورد بود که در رشته جامعه شناسی در دانشگاه ویرجینیا درس می خواند. نقش این شخصیت در سریال را هانا گراس بازی کرده که سابقه بازی در فیلم ها و سریال هایی مانند «گناهکار» (The Sinner) و «ددوکس» (Deadwax) را دارد. این شخصیت برای اضافه کردن بر بار درام و عشقی سریال و شخصیت فورد به ماجراهای سریال اضافه شده است.

2-کای میسون

یکی دیگر از شخصیت هایی که برای اضافه شدن بر بار احساسی و عاطفی سریال شکل گرفته شخصیت کای میسون است که نقش او را لارن گلیزر بازی می کند، بازیگری که در ویدیوهای تبلیغاتی، موزیک ویدیوها، سریال ها و فیلم هایی مانند «دختر گمشده» (Gone Girl ) و «گنجشک سرخ» (Red Sparrow) نیز بازی کرده است. او در سریال «mindhunter» نقش معشوقه همجنسگرای وندی کار را بازی می کند. اما همانطور که گفته شد اضافه شدن این شخصیت با ماجراهای فیلم تنها برای هیجان انگیز کردن داستان بوده و در واقعیت رخ نداده است.

1- برایان تنچ

بخش زیادی از فصل دوم سریال «mindhunter» روی شخصیت برایان تنچ، پسربچه ای که بیل و همسرش به فرزند خواندگی قبول کرده اند متمرکز بود، پسربچه ای که نقش او را زاخاری اسکات راس بازی کرده و این اولین و تنها نقش آفرینی اوست. در فصل دوم سریال شاهد پیدا شدن جنازه یک کودک در خانه ای هستیم که همسر تنچ به عنوان کارگزار املاک قصد فروش آن را دارد. در نهایت مشخص می شود که برایان از ماجرای کشته شدن این کودک خبردار بوده و حتی پیشنهاد به صلیب کشیدن او را نیز به دیگر همسالان داده است. اما این شخصیت نیز کاملاً ساختگی بوده و چنین ماجراهایی رخ نداده است. رابرت راسلر که شخصیت بیل تنچ از او الهام گرفته شده دارای یک فرزند پسر به نام آرون است که با درجه سرهنگ دومی در ارتش ایالات متحده خدمت می کند و اتفاقاتی که برای شخصیت برایان در سریال رخ می دهد در مورد او صادق نیست.

 

منبع: مووی مگ

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰