توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
معرفی نمایندگان 2 کشور در اسکار 2020
در فیلم معرفی نمایندگان 2 کشور در اسکار 2020

کمیته اسکار سینمای “سوئد” و “مراکش”، فیلم‌های منتخب خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز سینمایی اسکار در سال 2020 انتخاب کردند.

به گزارش سینماسینما، سینمای سوئد فیلم «و آنگاه رقصیدیم» به کارگردانی «لوان آکین» را به عنوان نماینده خود به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار معرفی کرد.

این فیلم که اولین نمایش خود را در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن 2019 تجربه کرد، روایتگر داستان رقابت و رفاقت دو رقصنده باله است که اخیرا در جشنواره فیلم سارایوو نیز جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را کسب کرد.

سینمای سوئد حضور پررنگی در جوایز اسکار خارجی داشته و آخرین بار در سال 1983 با فیلم «فانی و الکساندر» ساخته سینماگر سرشناس «اینگمار برگمن» برنده جایزه این شناخه شد در سال 2017 نیز فیلم «میدان» به کارگرانی «روبن اوستلوند» به نمایندگی از سوئد به جمع نامزدهای نهایی راه یافت.

کمیته اسکار سینمای مراکش نیز فیلم «آدام» به کارگردانی «مریم توزانی» را به عنوان نماینده اسکاری این کشور انتخاب کرد. این فیلم که امسال در بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن رونمایی شد، روایتگر زن بارداری است که در تلاش برای گرفتن پناهندگی و فرار از فقر و تعصب است.

سینمای مراکش از سال 1977، در جوایز اسکار شرکت می‌کند اما تاکنون تنها فیلم «عمر مرا کشت» ساخته «رشدی زم» توانسته به فهرست اولیه نامزدهای شاخه بهترین فیلم بین‌المللی راه یابد.

سال گذشته در مجموع 89 کشور فیلم‌ منتخب خود را برای رقابت در این شاخه از اسکار ارسال کردند که در نهایت 87 کشور واجد شرایط رقابت شناخته شدند و در نهایت سینمای مکزیک با فیلم «روما» ساخته «آلفونسو کوارون» برنده اسکار بهترین فیلم خارجی شد.

تاکنون 25 کشور فیلم نماینده خود را برای حضور در جوایز اسکار 2020 انتخاب کرده‌اند.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی که از امسال به شاخه بهترین فیلم بین‌المللی تغییر نام داده، اول اکتبر 2019 (10 مهرماه) تعیین شده است.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار 2020 روز 13 ژانویه (23 دی‌ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ 9 فوریه (بامداد دوشنبه 21 بهمن) برگزار خواهد شد.

منبع» ایسنا

 

 

منبع: سینما سینما

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰