توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
اتوبوس فیلم شان پن جان یک زن را گرفت
در فیلم اتوبوس فیلم شان پن جان یک زن را گرفت

زنی که برای تماشای اتوبوس قدیمی و مستهلک فیلم «به سوی طبیعت وحشی» رفته بود، جانش را از دست داد.

 

به گزارش سینماسینما به نقل از آسوشیتدپرس، اتوبوس قدیمی که موضوع چند کتاب و فیلم از سال 1996 بوده است، موجب کشته شدن یک زن شد. زنی از بلاروس که تلاش کرده بود تا به اتوبوسی برسد که با کتاب و فیلم «به سوی طبیعت وحشی» به شهرت رسیده بود، جانش را در آلاسکا در هنگام عبور از رودخانه از دست داد.

وارمیکا مایکاماوا 24 ساله و همسرش پیوتر مارکیلو که او نیز 24 ساله است و یک ماه پیش ازدواج کرده بودند، ‌می‌خواستند به تماشای اتوبوسی بروند که کریستوفر مک‌کندلس در سال 1992 شخصیت یک کتاب مشهور، در نهایت در آن مرده بود.

رسیدن به این اتوبوس از وقتی مشهور شده، موجب شده تا چندین عملیات اضطراری انجام شود تا جان افرادی که سعی رسیدن به آن داشتند نجات یابد. اولین بار کتابی که سال 1996 توسط جان کراکائر منتشر شد موجب شهرت این اتوبوس شد و بعد فیلمی که شان پن سال 2007 با عنوان «به سوی طبیعت وحشی» ساخت اتوبوس را کاملا به شهرت رساند.

هم زندگی و هم مرگ مک کندلس که به طبیعت وحشی آلاسکا زده بود و اندکی غذا و ملزومات با خودش داشت و تابستان را در اتوبوس سر کرده بود، موجب شهرت آن شد اما او در نهایت 4 ماه بعد در این اتوبوس مرده پیدا شد.

مارکیلو ساعت‌های پایانی پنج‌شنبه شب تماس گرفت تا بگوید همسرش در این مسیر کشته شده است.

این زوج داشتند سعی می کردند تا از رودخانه تکلانیکا عبور کنند که این زن توسط امواج به پایین کشیده شد. به دلیل بارندگی‌های شدید این اواخر، رودخانه بسیار مواج شده است.

مارکیلو گفت کمی پایین تر توانست پیکر همسرش را از آب بیرون بکشد اما او تا آن موقع درگذشته بود.

در ژوئن 2013 نیز سه نفر که می‌خواستند برای رسیدن به اتوبوس بروند، در معرض خطر قرار گرفتند که هلیکوپتر نظامی آنها را نجات داد.

این اتوبوس در پارک ملی دنالی واقع شده و در بلندی‌های پارک قرار دارد.

جان کراکائر نویسنده و کوهنورد آمریکایی است که به خاطر آثارش در مورد طبیعت وحشی و بیرونی، به خصوص صعود از کوه، مشهور است. او پدیدآور آثار غیرداستانی پرفروشی همچون «به سوی طبیعت وحشی»، «به سوی هوای رقیق»، «زیر پرچم بهشت» و «جایی که مردان افتخار کسب می‌کنند» است.

او عضو اردوی نحسی بود که سال 1996 به اورست صعود کرد؛ صعودی که به «فاجعه 1996 کوه اورست» مشهور شد و یکی از مرگبارترین فجایع تاریخ کوهنوردی اورست محسوب می‌شود. او بر اساس این تجربه، کتاب «به سوی هوای رقیق» را نوشت که فیلم آن هم ساخته شد. فیلم «اورست» هم برمبنای تجربیات وی ساخته شده است.

فیلم شان پن در هشتادمین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین نقش مکمل و بهترین تدوین شده بود.

این اتوبوس به عنوان «اتوبوس جادویی» مشهور شده و هر سال صدها تن تلاش می‌کنند تا به آن برسند. سال 2010 نیز یک زن از سوییس در این مسیر جان باخت.

منبع:خبرگزاری مهر

 

 

منبع: سینما سینما

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰