توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
نوری بیلگه جیلان از فیلم «قصر شیرین» تمجید کرد
در فیلم نوری بیلگه جیلان از فیلم «قصر شیرین» تمجید کرد

فیلم قصر شیرین ساخته جدید رضا میرکریمی محسوب می‌شود. این فیلم سینمایی برای اولین‌بار در سی و هفتمین جشنواره فجر روی پرده رفت. این فیلم ایرانی مدتی پیش در جشنواره فیلم شانگهای سه جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد برای حامد بهداد را کسب کرد. ریاست هیئت داوران این جشنواره برعهده نوری بیلگه جیلان بود. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، نوری بیلگه جیلان به تازگی از فیلم سینمایی «قصر شیرین» تمجید کرده است. جیلان به شرح زیر سخن گفته است:

فیلم آنقدر به خود مطمئن است که حتی برای یک لحظه در تمام طول زمانش به انسجام و اصالتش لطمه‌ای وارد نمی‌شود. با این وجود که فیلم در فضا و زمانی محدود اتفاق می‌افتد، تمام زندگی به نحوی همانجا است.

قصر شیرین حامد بهداد

جیلان در ادامه گفت:

کارگردان کار هر جزء منفردی در فیلم را به نحوی شگرف تحت تسلط دارد؛ تصویر، صدا، دیالوگ‌ها، روانشناسی، آهنگ، شخصیت‌ها، شیوه‌های بیان، میمیک‌ها، ژست‌ها و همه این‌ها را با یکدیگر همساز می‌کند.

وی افزود:

او به همه، واقعیت، زندگی، می‌بخشد و ما را وادار می‌کند با ابعاد شگفت‌انگیز ذات انسان روبه‌رو شویم.

نوری بیلگه جیلان کارگردان سینمای ترکیه است. وی تاکنون بیش از نود جایزه سینمایی دریافت کرده است. همچنین بخشی از موفقیت‌های جشنواره‌ای وی به جشنواره فیلم کن مربوط هستند؛ جوایزی مانند جایزه بزرگ جشنواره کن برای فیلم‌های «اوزاک» و «روزی روزگاری در آناتولی». نوری بیلگه جیلان فیلم‌هایی مانند «پیله»، «ابرهای می»، «اقلیم‌ها»، «سه میمون»، «خواب زمستانی» و «درخت گلابی وحشی» را ساخته است.

 

 

 

منبع: زومجی

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰