توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
20000 یورو برای برنده جایزه لوکس ونیز 2019
در فیلم 20000 یورو برای برنده جایزه لوکس ونیز 2019

بانی فیلم، گروه سینمای ایران: امسال در بخش روزهای ونیز 2019 که به «روزهای مولفان» نیز نامگذاری شده و معادل بخش 15 روز جشنواره کن است، برنامه «بیست و هشت زمان سینما» که هر ساله توسط این بخش اجرا می شود، در نظر گرفته شده است.

قرار است برنده جایزه لوکس از بین فیلمسازان اروپایی انتخاب شود. این جایزه از سال 2010 در بخش روزهای ونیز داده می شود که 28 تماشاگر جوان از کشورهای اروپایی به عنوان داور در آن انتخاب می شوند تا در پایان جشنواره ونیز این جایزه را اهدا کنند. امسال این گروه از بین 200 داوطلب انتخاب شده اند که بین 18 تا 25 سال سن دارند. جایزه به مبلغ 20000 یورو است.

بخش روزهای ونیز در سال 2004 پایه گذاری شد که توسط مولفین و کارگردانان ایتالیایی اداره می شود و به دنبال کشف فیلمهای هنری، غیر متعارف است و از کارگردانان کمتر شناخته شده فیلم می پذیرد. این بخش در کل 12 اثر را از سراسر دنیا انتخاب می کند و مدیر بخش هنری جورجیو گوزتی است که در طول سالهای مدیریتش فیلم های شاخصی کشف کرده.

امسال از سوی سینماگران ایرانی تعدادی فیلم برای این بخش پیشنهاد شده است. در سالهای گذشته از رامین بحرانی در این بخش فیلم هایی پذیرفته شده بود. هفته بین المللی منتقدین ونیز هم که برای خود تشکیلات جداگانه ای دارد و توسط مجمع منتقدان ایتالیایی راه اندازی شده، تنها فیلم های اول یا دوم کارگردانان را انتخاب می کند که از ایران در سالهای گذشته چند فیلم در آن شرکت کرده بود. این بخش که امسال سی و سومین دوره خود را برپا می کند، دو روز پیش فیلمهای خود را به اطلاع رسانه ها رساند که در آن فیلمی از ایران حضور ندارد. 7 فیلم انتخابی امسال از لبنان، لیتوانی، دانمارک، انگلیس، عراق و ایتالیا هستند.

جشنواره ونیز از 28 اگوست تا 7 سپتامبر برپا می شود. البرتو باربرا مدیر جشنواره در روز 25 ژوییه طی کنفرانسی مطبوعاتی اسامی فیلمهای انتخابی بخش رسمی را اعلام می کند.

 

 

منبع: بانی فیلم

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰