توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
تماس رومن پولانسکی با کوئنتین تارانتینو درباره «روزی روزگاری در هالیوود»
در فیلم تماس رومن پولانسکی با کوئنتین تارانتینو درباره «روزی روزگاری در هالیوود»

آی سینما: در حالی که کوئنتین تارانتینو در نشست خبری بعد از نمایش «روزی روزگاری در هالیوود» در جشنواره کن گفته بود برای به تصویر کشیدن رومن پولانسکی و زندگی‌اش در این فیلم با او صحبت نکرده، در مصاحبه جدیدی فاش کرده که پولانسکی از طریق یک دوست مشترک با او تماس گرفته بود.

فیلم جدید تارانتینو درباره بازیگری است که در همسایگی خانه پولانسکی و همسرش شارون تیت در دهه 1960 اقامت دارد و هنگامی که پیروان چارلز منسون به این خانه هجوم می‌برند و تیت را به شکل وحشیانه به قتل می‌رسانند درگیر ماجرا می‌شود.

تارانتینو در گفت‌وگو با ددلاین گفته که چون تراژدی قتل شارون تیت یک مساله تاریخی شد و از آنجا که نمی‌خواست پولانسکی را با یادآوری این حادثه آزرده کند، هنگام نوشتن فیلمنامه با او مشورت نکرد.

اما او در ادامه فاش کرده که هرچند او با کارگردان لهستانی تبار برنده جایزه اسکار تماس نگرفته، اما پولانسکی بعد از پایان فیلمبرداری از طریق یک دوست مشترک با تارانتینو تماس گرفت.

تارانتینو گفته است: «آن دوست به من زنگ زد و گفت ماجرا چیه؟ گفت رومن عصبانی نیست وو ا روی خشم با من تماس نگرفت. فقط کنجکاو شده. قضیه چیه؟»

کارگردان آمریکایی تصمیم می‌گیرد دوست مشترک خود و پولانسکی را به خانه‌اش دعوت کند تا فیلمنامه «روزی روزگاری در هالیوود» را بخواند و به پولانسکی گزارش دهد. پولانسکی از سال 1977 که بعد از متهم شدن به تجاوز به یک دختر نوجوان متهم شد، از آمریکا فرار کرد و از آن زمان در اروپا زندگی می‌کند.

تارانتینو ادامه ماجرا را این‌گونه توضیح داده: «واضح است که رومن در اروپا گیر کرده. به دوست‌مان گفتم بیاید و فیلمنامه را بخواند. به خانه من آمد. فقط فیلمنامه را خواندم تا به پولانسکی زنگ بزند و ایده فیلمنامه و محتویات آن را بگوید. او (پولانسکی) به شکل کلی نگران چیزی نبود.»

به گفته تارانتینو، پولانسکی بعد از تماس دوست مشترک آنها و شنیدن درباره فیلمنامه احساس بهتری داشت. با این حال دو ماه پیش امانوئل سنیه بازیگر فرانسوی و همسر فعلی رومن پولانسکی با انتشار بیانیه‌ای از تارانتینو به خاطر ساخت «روزی روزگاری در هالیوود» بدون اجازه پولانسکی انتقاد کرد و گفت هالیوود از یک سو همسرش را طرد کرده و از سوی دیگر از داستان زندگی او پول درمی‌آورد.

فیلم جدید تارانتینو از شش روز دیگر (26 ژوئیه) در آمریکا روی پرده می‌رود.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰