توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
نتفلیکس نمایش سیگار کشیدن در فیلم‌ها و سریال‌هایش را کاهش می‌دهد
در فیلم نتفلیکس نمایش سیگار کشیدن در فیلم‌ها و سریال‌هایش را کاهش می‌دهد

آی سینما: شبکه نتفلیکس به دنبال انتشار گزارشی که تعداد موارد استفاده از سیگار در سریال‌هایی مانند «چیزهای عجیب‌تر» را برشمرده، اعلام کرد که نمایش استعمال دخانیات در آثارش را کاهش می‌دهد.

یک سازمان غیرانتفاعی حامی سلامت عمومی در آمریکا هفته گذشته گزارشی منتشر کرد که موارد سیگار کشیدن در ۱۳ سریال تلویزیون‌ها، شبکه‌های کابلی و سرویس‌های آنلاین در آن بررسی شده بود.

طبق این گزارش نتفلیکس برای دومین سال پیاپی صدرنشین فهرست شد و استعمال دخانیات در محصولاتش در گزارش امسال ۸۶۶ بار بود که نسبت به سال گذشته (۲۹۹) حدود سه برابر افزایش داشت.

در گزارش این سازمان آمده سیگار کشیدن در صفحه کوچک از حالت عادی به وضعیت اجتناب ناپذیر تغییر کرده و سریال‌های «چیزهای عجیب‌تر»، «نارنجی سیاه جدید است» و «خانواده مدرن» بیشتر و بیشتر مصرف دخانیات و شخصیت‌های سیگاری را به نمایش می‌گذارند.»

نویسندگان این گزارش پیکان انتقاد را به سمت سریال محبوب «چیزهای عجیب‌تر» گرفته‌اند که چند روز پیش فصل سومش منتشر شد. آنها نوشته‌اند محققان دریافتند همه اپیزودهای این سریال سیگار کشیدن را به نمایش می‌گذارد.

در واکنش به این گزارش یک سخنگوی نتفلیکس به شبکه سی‌ان‌ان گفت از این به بعد در محصولات جدید این شبکه، سریال‌های با درجه بندی سنی TV-14 و کمتر و فیلم‌های با درجه بندی سنی PG-13 و کمتر دیگر صحنه مصرف دخانیات یا استفاده از سیگار الکترونیکی نخواهند داشت مگر این که دلایل تاریخی یا انطباق با واقعیت در کار باشد.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰