توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
جرج آر. آر. مارتین: موفقیت «بازی تاج و تخت» هیچوقت تکرار نمی‌شود
در فیلم جرج آر. آر. مارتین: موفقیت «بازی تاج و تخت» هیچوقت تکرار نمی‌شود

آی سینما: جرج آر. آر. مارتین نویسنده مجموعه رمان‌های «نغمه آتش و یخ» که منبع الهام سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» شد هرچند که چند پروژه تلویزیونی جدید با شبکه اچ‌بی‌او در دست ساخت دارد اما معتقد است موفقیت «بازی تاج و تخت» دیگر تکرار نمی‌شود.

او که در پادکست لئونارد مالتین منتقد فیلم مشهور با او گفت‌وگو می‌کرد، در این باره گفت: «ابعاد موفقیت «بازی تاج و تخت» که به سراسر جهان رسید و تا آن حد به فرهنگ دنیا هجوم برد چیزی نبود که کسی بتواند پیش‌بینی کند و چیزی نیست که انتظار داشته باشم دوباره تجربه کنم.»

تولید اولین سریال مقدمه «بازی تاج و تخت» که داستانش هزاران سال قبل از ماجراهای اصلی می‌گذرد، آغاز شده و ظاهرا مارتین می‌داند که نباید انتظارها از این سریال و سایر محصولات فرعی دنیای «گات» را بالا برد.

مارتین یکی از تهیه کنندگان سریال هم بود و اعتقاد داشت «بازی تاج و تخت »می‌توانست بیشتر از هشت فصل ادامه پیدا کند، اما حملات بیرحمانه به فصل نهایی این مجموعه تلویزیونی او را آزرده کرده است.

این نویسنده و تهیه کننده در به آسیب‌های اینترنت در زمینه طرفداری از پدیده‌های فرهنگی اشاره کرد: «اینترنت طوری زهرآلود شده که فرهنگ طرفداری و شیفتگی -طرفداران داستان‌های مصور و طرفداران آثار علمی‌ تخیلی- این‌طور نبودند. آن زمان هم مخالفت و دشمنی بود اما شبیه این جنون که در اینترنت می‌بینیم نبود.»

بعد از پخش قسمت آخر فصل نهایی «بازی تاج و تخت» در ماه می، طرفداران خشمگین سریال که از کل فصل هشتم ناراضی بودند، درخواستی را در اینترنت مطرح کردند که شبکه اچ‌بی‌او این فصل را دوباره بسازد. تا به حال ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر این درخواست را امضا کرده‌اند.

مارتین هنوز در حال نوشتن جلد ششم مجموعه «نغمه آتش و یخ» است که بعد از سال‌ها تاخیر در انتشار هنوز مشخص نیست چه زمانی به دست خوانندگان خواهد رسید.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰