توضیحات
پیشنهادات
نظرات
گزارش خطا
۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در اختیار کارآفرینان فرهنگ و هنر قرار می گیرد
در فیلم ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در اختیار کارآفرینان فرهنگ و هنر قرار می گیرد

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در مراسم امضاء تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید گفت: به منظور کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر و تحقق شعار رونق تولید۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در اختیار کارآفرینان فرهنگ و هنر قرار می گیرد.

به گزارش رسیده، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با اشاره به اهمیت حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری گفت: یکی از برنامه های محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم حمایت از تولیدات و آثار فرهنگی و خلاق ایرانی است و تاکنون تلاش شده است گام های خوبی برای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر برداشته شود.
صالحی افزود: براساس این تفاهم نامه زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر کشور فراهم می شود.
سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این مراسم گفت: نام ایران در جهان با هویت فرهنگی و هنری اش شناخته می شود. حضور استعدادها و افراد شاخص در این عرصه اعتبار آثار و تولیدات هنری ایرانی را مضاعف کرده است. کشور ما در بخش های مختلف نظیر سینما، تئاتر، موسیقی و… قابلیت رشد و سرمایه گذاری سودآور دارد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: براساس تأکید وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی مبنی بر تقویت ظرفیت‌های مردمی در حوزه فرهنگ و هنر، کاهش موانع و ایجاد فرصت های کسب و کار فرهنگی و هنری، صندوق اعتباری هنر در دور جدید همکاری با صندوق کارآفرینی امید سعی در کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر و تحقق شعار تولید رونق ملی را دارد.
ایشان اظهار داشت: در پی همکاری موثر دو صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر در زمینه رونق بخشیدن به تولیدات فرهنگی و هنری که از اواخر سال ۹۶ آغاز شده بود مبلغ ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی ارزان قیمت در اختیار کارآفرینان فرهنگی و هنری قرار گرفت. امروز با حمایت دولت تدبیر و امید گامی موثر در تحقق شعار سال “رونق تولید ” برداشته شد و خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد ریالی با هدف توسعه کارآفرینی در این بخش محقق شد.
سیدزاده اظهار داشت: طی سفرهای حمایتی ما با هنرمندانی روبه رو شدیم که استعداد بسیار خوبی دارند همچنین هرساله تعداد زیادی از دانشجویان در رشته های مختلف هنری از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل می شوند. کشور ما از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد که امیدواریم با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.
سیدزاده در پایان سخنان خود گفت: امید است در سالجاری و بر اساس این تفاهم نامه با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.
علی ربیعی، سخنگو دولت، محمدمهدی احمدی، مشاور وزیر و رییس حوزه وزارتی، محسن جوادی، معاون فرهنگی، سیدمحمدمجتبی حسینی، معاون امور هنری، علی اصغر کاراندیش، معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها، مرتضی کاظمی، مشاور وزیر، علی‌اصغر سیدآبادی، مشاور وزیر در امور برنامه ریزی،علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد فارابی، نیکنام حسین پور،مدیرعامل خانه کتاب، حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما و… در این مراسم حضور داشتند.

 

 

منبع: بانی فیلم

 

 

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و بررسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد. ۱۴۰۰