گپ فیلم - پوشش زنده مراسم اسکار ۲۰۱۹

پوشش زنده مراسم اسکار ۲۰۱۹

پوشش زنده مراسم اسکار ۲۰۱۹

مراسم نود و یکمین دوره جوایز اسکار یکشنبه شب به وقت محلی و از ساعت چهار و نیم بامداد دوشنبه به وقت تهران در سالن دالبی شهر لس آنجلس آغاز می‌شود. تا آخرین دقایق قبل از برگزاری، پیش بینی درباره برندگان ادامه دارد. حاشیه و متن اسکار ۲۰۱۹ را با آی سینما دنبال کنید.

- اسکار امسال مجری ندارد و مراسم با اجرای آهنگ‌هایی از کویین آغاز شد.

- جایزه اول اهدا شد. اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن به رجینا کینگ برای «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» رسید. سایر نامزدها: ایمی آدامز برای فیلم «معاون»، اما استون برای فیلم «محبوب»، ریچل وایز برای فیلم «محبوب»، مارینا دی تاویرا برای فیلم «رم»

- هلن میرن و جیسون موموا جایزه اسکار بهترین مستند را اهدا کردند به «سولو آزاد». سایر نامزدها: «آر جی بی آر»، «پدران و پسران»، «رعایت فاصله»، «هیل کانتی این صبح و این عصر».

- اسکار بهترین چهره پردازی را السی فیشر و استفان جیمز اهدا کردن  به فیلم «معاون». سایر نامزدها: «مرز» و «مری ملکه اسکاتلند».

- ملیسا مک کارتی و برایان هنری اسکار بهترین طراحی لباس را اهدا کردند به فیلم «پلنگ سیاه». سایر نامزدها: «تصنیف باستر اسکراگز»، «محبوب»، «مری ملکه اسکاتلند» و «مری پاپینز بازمی‌گردد».

- جنیفر لوپز و کریس اوانز برای اهدای اسکار بهترین طراحی صحنه روی صحنه آمدند و جایزه را به هانا بیچلر برای «پلنگ سیاه» دادند.

- نکته جالب درباره مراسم امسال ریتم تند اتفاق‌ها است. برندگان به سرعت معرفی می‌شوند و سخنرانی‌های آنها کوتاه است. روش اسکار برای جلوگیری از ریزش بیشتر تماشاگران پخش زنده تلویزیونی.

- اسکار بهترین فیلمبرداری به «رم» ساخته آلفونسو کوارون رسید. او فیلمبرداری این فیلم را خودش بر عهده داشت. سایر نامزدها: «جنگ سرد»،  «محبوب»، «هرگز رو برنگردان» و «ستاره‌ای متولد شده است».

- جیمز مک اوی اسکار بهترین تدوین صدا را اهدا کرد به «راپسودی بوهمی». سایر نامزدها: «پلنگ سیاه»، «نخستین انسان»، «رم»، «ستاره‌ای متولد شده است» و «یک مکان آرام».

 

بهترین موسیقی:

ترنس بلانچارد برای فیلم «بلککلنزمن»

لودویگ گورانسون برای فیلم «پلنگ سیاه»

نیکولاس بریتل برای فیلم «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»

الکساندر دسپلات برای فیلم «جزیره سگ‌ها»

مارک سیامان و اسکات ویتمن برای فیلم «مری پاپینز بازمی‌گردد»

 

بهترین تدوین:

«بلککلنزمن»

«راپسودی بوهمی»

«کتاب سبز»

«محبوب»

«معاون»

 

بهترین فیلم کوتاه:
«بازداشت»

«مارگاریت»

«مادر»

«پوست»

 

بهترین انیمیشن کوتاه:

«رفتار حیوانات»

«بائو»

«آخر بعدازظهر»

«یک قدم کوچک»

«آخر هفته‌ها»

 

بهترین میکس صدا:

«پلنگ سیاه»

«راپسودی بوهمی»

«نخستین انسان»

«رم»

«ستاره‌ای متولد شده‌است»

«یک مکان آرام»

 

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:

«مادر»

«پوست»

«مارگاریت»

«بازداشت»

«Fauve»

 

بهترین فیلم مستند کوتاه:

«گوسفند سیاه»

«پایان بازی»

«قایق زندگی»

«یک شب در باغ»

«دوران»

«پایان جمله»

 

بهترین فیلم خارجی زبان:

«کفرناحوم» از لبنان
«رم» از مکزیک

«جنگ سرد» از لهستان

«دزدان مغازه» از ژاپن

«هرگز رو برنگردان» از آلمان

 

بهترین جلوه‌های ویژه بصری:

«انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت»

«کریستفر رابین»

«نخستین انسان»

«بازیکن شماره یک آماده»

«سولو: داستانی ازجنگ ستارگان»

 

بهترین ترانه:

ترانه «همه ستارگان» از فیلم «پلنگ سیاه»

ترانه «مبارزه خواهم کرد» از فیلم «آر.جی .بی»

ترانه «جایی که اشیای گمشده می‌روند» از فیلم «بازگشت مری پاپینز»

ترانه «کم عمق» از فیلم «ستاره‌ای متولد شده است»

ترانه «When A Cowboy Trades His Spurs For Wing» از فیلم «تصنیف باستر اسکراگز»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ماهرشالا علی برای فیلم «کتاب سبز»

آدام درایور برای فیلم «بلککلنزمن»

سام الیوت برای فیلم «ستاره‌ای متولد شده است»

سام راکول برای فیلم «معاون»

ریچارد ای گرانت برای فیلم «اصلا می‌توانی من را ببخشی؟»

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

کریستین بیل برای فیلم «معاون»

بردلی کوپر برای فیلم «ستاره‌ای متولد شده است»

ویلم دافو برای فیلم «بر دروازه ابدیت»

رامی مالک برای فیلم «راپسودی بوهمی»

ویگو مورتنسن برای فیلم «کتاب سبز»

 

بهترین بازیگر نقش اول زن:

گلن کلوز برای فیلم «همسر»

الیویا کولمن برای فیلم «محبوب»

لیدی گاگا برای فیلم «ستاره‌ای متولد شده است»

ملیسا مک کارتی برای فیلم «اصلا می‌توانی من را ببخشی؟»

یالیتزا آپاراسیو برای فیلم «رم»

 

بهترین کارگردان:

اسپایک لی برای فیلم «بلککلنزمن»

آلفونسو کوارون برای فیلم «رم»

پاول پاولیکوفسکی برای فیلم «جنگ سرد»

یورگس لانتیموس برای فیلم «محبوب»

آدام مک کی برای فیلم «معاون»

 

بهترین فیلم:

«رم»

«محبوب»

«ستاره‌ای متولد شده است»

«معاون»

«کتاب سبز»

«راپسودی بوهمی»

«بلککلنزمن»

«پلنگ سیاه»

 

بهترین فیلم انیمیشن:

«شگفت‌انگیزها ۲»

«جزیره سگ‌ها»

«میرا»

«رالف اینترنت را خراب می‌کند»

«مردعنکبوتی: درون دنیای عنکبوت»

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

«تصنیف باستر اسکراگز»

«اصلا می‌توانی من را ببخشی؟»

«اگر خیابان بیل می‌توانست سخن بگوید»

«ستاره‌ای متولد شده است»

«بلککلنزمن»

 

بهترین فیلمنامه اریژینال:

«محبوب»

«رم»

«کتاب سبز»

«نخستین اصلاح شده»

«معاون»

 

 

 

منبع: آی سینما

 

 

ارسال دیدگاه