بلاگ / اخبار سینمایی

پیشگویی ملیساندرا و فرجام نبرد بزرگ «بازی تاج و تخت»

نویسنده گپ فیلم

21 ماه پیش

سرانجام قسمت سوم فصل هشتم «بازی تاج و تخت» روی آنتن رفت و تماشاگران نبرد بزرگ میان انسان‌ها و ارتش مردگان در وینترفل را دیدند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، تعدادی از شخصیت‌های مهم و تأثیرگذار گذار داستان در این قسمت مردند و البته تعداد تلفات آنها کمتر از پیش‌بینی‌ها بود. اما نبرد وینترفل صحنه بازگشت یکی از مرموزترین شخصیت‌های داستان بود.

هشدار لو رفتن: اگر قسمت دوم فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» را ندیده‌اید، ادامه این مطلب را نخوانید.

ملیساندرا یا همان کاهن سرخپوش اهل سرزمین آشای پیش از آغاز جنگ بازگشت و با نیروی جادویی خود سعی کرد به جبهه خیر کمک کند. او سلاح‌های دوتراکی‌‌ها را مجهز به آتش کرد و در میانه نبرد هم خندق بزرگ دور وینترفل را آتش زد تا مانع ورود مردگان به داخل قلعه شود.

اما ملیساندرا که در جریان جنگ کشته نشد، در آخرین نمای اپیزود سوم «گات» مرگ خودخواسته را تجربه کرد. او در فصل هفتم به لرد واریس گفته بود که هردو در وستروس خواهند مرد و هرچند این دو شخصیت اهل اسوی از این نبرد جان به در بردند، ملیساندرا با باز کردن گردنبند جادویی خود به کام مرگ رفت.

ملیساندرا چند سال داشت؟

قبلاً در یکی از هراس‌انگیرترین لحظه‌های کل سریال «بازی تاج و تخت» و در فصل ششم دیده بودیم که وقتی این کاهن پیرو خدای نور گردنبندش را باز می‌کرد، تبدیل به پیرزنی بسیار کهنسال می‌شد. اما سن او چقدر بود؟ کاریس ون هوتن بازیگر نقش ملیساندرا در مصاحبه‌ای گفته بود که نمی‌داند او چقدر مسن است اما قطعا خیلی بیش از صد سال دارد. اما دیوید بنیاف یکی از خالقان سریال در زمان پخش فصل ششم سن او را «چندین قرن» ذکر کرده بود.

یکی از بازیگران «بازی تاج و تخت» که نقش استاد سرسن را بازی می‌کرد، در سال ۲۰۱۳ گفت که طبق گفته ون هوتن ملیساندرا چهارصد سال سن دارد.

در فصل دوم دیدیم که او از زهری که در جامش ریخته شد، جان سالم به در برد و این می‌توانست به فناناپذیر بودن او اشاره کند. در آخرین کتاب منتشر شده مجموعه «نغمه آتش و یخ» یک فصل به این شخصیت اختصاص داشت و در آن آمده: «ملیساندرا سال‌های بی‌شماری را به تمرین مهارتش گذرانده بود و بهایش را پرداخته بود.» در همین فصل اشاره شده که او شبی یک ساعت می‌خوابد و تلاش می‌کند خواب را از زندگی‌اش کاملا حذف کند. همچنین اشاره شده بود که او نیازی به غذا خوردن ندارد. همه این‌ها نشانه عمر جاودان او بود.

پیشگویی مهم کاهن سرخ‌پوش

اما بینندگان قسمت جدید سریال دیدند که او فناناپذیر نبود. او فقط باید آخرین ماموریت خود را کامل می‌کرد. او قبلا گفته بود در آتش جان اسنو را دیده که در وینترفل خواهد جنگید. اما آنچه بیشتر به کار امد، پیشگویی او درباره آریا استارک بود.

در فصل سوم سریال «بازی تاج و تخت» او با آریا مواجه شد و هنگام وداع به او گفت: «درونت تاریکی می‌بینم. و از درون تاریکی چشم‌هایی به من خیره شده‌اند. چشم‌های قهوه‌ای، چشم‌های آبی و چشم‌های سبز. چشم‌هایی که برای همیشه بسته می‌شوند. دوباره همدیگر را می‌بینیم.»

و همین اتفاق افتاد. آنها پیش از آغاز نبرد وینترفل ملاقات کردند و در میانه نبرد وقتی او به آریا پیشگویی خود را درباره چشم‌ها یادآوری کرد، به او و البته به تماشاگران سرنخ مهمی داد: چشم‌های آبی پادشاه شب را آریا استارک باید برای همیشه ببندد.

ملیساندرا همیشه می‌گفت که هدفش به «جنگ بزرگ» گره خورده است. او به هدفش رسید و در پایان نبرد به آرامش رسید؛ عاقبت توانست بمیرد!

 

 

منبع: آی سینما

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.