بلاگ / اخبار سینمایی

«رحمان ۱۴۰۰» بعد از یک ماه اکران نسخه «غیر مجاز» توقیف شد

نویسنده گپ فیلم

19 ماه پیش

در حالی که حدود یک ماه از آغاز اکران فیلم‌های نوروز ۹۸ می‌گذرد و فیلم «رحمان ۱۴۰۰» بیش از ۲۲ میلیارد تومان فروخته، امروز مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی در مصاحبه‌ای گفته نسخه اکران شده این فیلم مجوز نمایش ندارد. بعد از این مصاحبه، نمایش «رحمان ۱۴۰۰» متوقف شده و بلیت این فیلم فروخته نمی‌شود.

پیش از این شایعاتی درباره تغییر نسخه‌های اکران شده برخی فیلم‌ها منتشر می‌شد و این اولین بار است که یک مقام رسمی چنین موضوعی را تایید می‌کند. محمدرضا فرجی به خبرگزاری صداوسیما گفته است: «نسخه در حال نمایش فیلم «رحمان ۱۴۰۰» آن نسخه‌ای نیست که مجوز نمایش گرفته است.»

مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی توضیح داده: «بعد از اعتراضاتی که نسبت به برخی شوخی‌ها و الفاظ دور از عرف فیلم «رحمان ۱۴۰۰» و البته بعد از فروش ۲۲ میلیاردی این فیلم تازه مشخص شده است که نسخه در حال نمایش این فیلم با نسخه‌ای که برای مجوز اقدام کرده بود متفاوت است.»

فرجی درباره تشخیص این مساله گفته: «سازمان سینمایی بعد از ارائه مجوز به هر فیلم برای تطابق نسخه مجوز دار و آنچه به نمایش در می‌آید بازرسانی را به سینما می‌فرستد و بر مبنای گزارش این بازرسان تصمیم‌گیری می‌کند. درباره فیلم «رحمان ۱۴۰۰» این اتفاق افتاده است و گویا نسخه دارای مجوز این فیلم با نسخه در حال نمایش متفاوت است که برای آن تصمیم لازم را اتخاذ می‌کنیم.»

بعد از این مصاحبه، فروش بلیت «رحمان ۱۴۰۰» در سایت سینماتیکت متوقف شده و امکان خرید بلیت این فیلم برای روز یکشنبه و روزهای بعد وجود ندارد. اکران این فیلم از ۲۵ اسفند آغاز شده بود و اگر دلیل توقیفش نمایش نسخه غیرمجاز باشد، این سوال مطرح است که چطور بازرسان مورد اشاره فرجی طی یک ماه که از اکران آن می‌گذرد متوجه این تخلف نشدند؟

 

 

منبع: آی سینما

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.