بلاگ / اخبار سینمایی

پرواز بلند «شزم» بر فراز گیشه سینمای جهان

نویسنده گپ فیلم

20 ماه پیش

فیلم ابرقهرمانی «شزم» با فروش 53.5 میلیون دلاری در اولین آخر هفته اکران خود در صدر جدول فروش هفتگی آمریکای شمالی قرار گرفت. این محصول جدید دی‌سی که بیشتر برای مخاطبان کودک و نوجوان ساخته شده، در گیشه جهانی هم موفق بود و با به دست آوردن 102 میلیون دلار از 79 کشور صدرنشین شد.

هرچند «شزم» رکوردی را جابجا نکرد، اما با این افتتاحیه توانست فرانشیز جدیدی برای دی‌سی و کمپانی نیولاین آغاز کند و باید منتشر دنباله‌های این فیلم بود. منتقدان هم از فیلم استقبال کرده‌اند و تماشاگران آمریکایی هم به فیلم نمره A در سینمااسکور داده‌اند. یک سوم مخاطبان این فیلم در سه روز اول کمتر از 17 سال داشته‌اند.

اقتباس جدید از داستان «غبرستان حیوانات خانگی» (Pet Sematary) محصول پارامونت که بازسازی فیلم دیگری محصول سال 1989 است، در اولین آخر هفته نمایش خود با کسب 25 میلیون دلار دومین فیلم پرفروش هفته شد. این دومین افتتاحیه موفق برای فیلمی ساخته شده برای اساس آثار استیون کینگ است. این فیلم در گیشه خارج از آمریکای شمالی هم 17.5 میلیون دلار به دست آورد.

سومین فیلم پرفروش هفته آمریکا و کانادا «دامبو» ساخته تیم برتن بود که تحت تاثیر اکران «شزم» به رده سوم سقوط کرد. این فیلم در دومین آخر هفته نمایش خود نسبت به سه روز اول 60 درصد افت فروش داشت و 18.2 میلیون دلار فروخت. مجموع فروش این فیلم که بر اساس انیمیشن کلاسیک و محبوب دیسنی ساخته شده بعد از ده روز به 76.3 میلیون دلار رسید. وضعیت فروش این فیلم در گیشه خارج از آمریکا بهتر بوده و 137.8 میلیون دلار به دست آورده است.

فیلم ترسناک «ما» ساخته جردن پیل هم این هفته از مرز 200 میلیون دلار فروش جهانی گذشت. فیلم این هفته در آمریکا 13.8 میلیون دلار فروخت و چهارم شد. مجموع فروش داخلی «ما» بعد از هفده روز از مرز 152 میلیون دلار گذشت.

«کاپیتان مارول» هم که اخیرا در کل دنیا بیش از 1 میلیارد دلار فروخته، این هفته پنجمین فیلم پرفروش گیشه آمریکا و کانادا شد. محصول جدید دیسنی و مارول 12.7 میلیون دلار دیگر به جیب سازندگانش ریخت و مجموع فروشش در گیشه داخلی 374 میلیون دلار شد.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.