بلاگ / اخبار سینمایی

گزینه هاى واقعى اکران نوروز ۹۸ را بشناسید

نویسنده گپ فیلم

23 ماه پیش

در شرایطی که خیلی از فیلم ها مدعی اکران نوروزی هستند و خیلی ها هم واقعاً درخواست خود را به شورای صنفی نمایش ارائه داده اند، ظاهراً بستر برای اکران هشت فیلم کاملاً آماده شده و طبعاً بقیه آثار شانس چندانی ندارند. ضمن اینکه گویا در این میان همچون چند سال اخیر و مطابق با رسم نانوشته ای، سهم خواهی دفاتر پخش قدرتمند و متنفذ هم لحاظ شده تا در مقطع پرطرفدار نوروز، بی نصیب از اکران فیلم نباشند و البته، زبان به اعتراض و گلایه باز نکنند!

بر این اساس، طبق شنیده های موثق خبرنگار بانی فیلم، فیلم های «زندانى ها»، «ژن خوک»، «چهار انگشت»، «تگزاس ٢»، «مترى شیش و نیم»، «ایکس لارژ»، «زیر نظر» و «ماجراى نیمروز؛ ردخون» گزینه های اصلی و تقریباً صد در صدی اکران هستند. از این میان فیلم هایی چون «زندانى ها» ساخته مسعود ده نمکی و «ژن خوک» به کارگردانی سعید سهیلی به واسطه سابقه کارگردانانشان در ساخت فیلم های پرفروش و «مترى شیش و نیم» ساخته سعید روستایی و  «ماجراى نیمروز؛ ردخون» ساخته محمدحسین مهدویان نظر به استقبالی که در ایام جشنواره فجر امسال از آنها شد،  شانس بالایی برای برخورداری از گیشه گرم در نوروز ۹۸ خواهند داشت. ضمن اینکه مسعود اطیابی نیز با توجه به فروش بیش از ۱۴ میلیاردی «تگزاس» در اکران دوم نوروز ۹۷، تضمین خوبی برای تمدید موفقیت در نوروز ۹۸ دارد. هر چند ناگفته نماند به کیفیت «تگزاس۱» انتقادات زیادی وارد بود. این فیلم را فیلمیران اکران خواهد کرد. در این باره سهم نیکان فیلم، موسسه پخش نزدیک به فیلمیران و متعلق به بیژن امکانیان را هم نباید نادیده گرفت که شاید «ژن خوک» یا «زیرنظر» را اکران کند. البته پیش بینی می شود «ژن خوک» را هدایت فیلم اکران کند. هر چند این موسسه فیلم «زیرنظر»، نخستین فیلم مجید صالحی در مقام کارگردان را هم دارد که محمدشایسته آنرا تهیه کرده است.

موسسه اوج هم که خود را به عنوان یکی از سهم داران تازه وارد اکران نوروز به سینما تحمیل کرده، عید ۹۸ «زندانیها» را روی پرده خواهد داشت. اوج عید ۹۷ فیلم «به وقت شام» را اکران کرد. فیلمی از ابراهیم حاتمی کیا که بیش از ۱۳ میلیارد تومان فروخت.

کمدی عامه پسند «ایکس لارژ» به کارگردانی محسن توکلی و تهیه کنندگی محمدحسین فرحبخش هم که در سکوت خبری کلید خورد و به سرانجام رسید، نوروز اکران خواهد شد تا پویا فیلم هم ابتدای سال ۹۸ محصولی روی پرده ببرد.

«مترى شیش و نیم» از آثار محبوب جشنواره فجر ۳۷ را هم سید جمال ساداتیان توسط بشرا فیلم در نوروز اکران خواهد کرد.

«ماجراى نیمروز؛ ردخون» هم بی تردید همچون نسخه اول این فیلم که نوروز ۹۶ اکران شد، توسط دفتر پخش متعلق به تهیه کننده آن، سید محمود رضوی اکران خواهد شد.

«چهار انگشت» ساخته کمدی حامد محمدی نیز که از سوی یک دفتر پخش یک شبه معرفی شده موسوم به نمایش گستران اکران خواهد شد. فیلمی که با امید به فروش بالای «اکسیدان» در تابستان پارسال، چشم امید به اکران دارد. این فیلم نام خود را نیز از ساخته سال ۸۶ سعید سهیلی با نام «چهار انگشتی» وام گرفته است.

 

 

منبع: بانی فیلم

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.