بلاگ / اخبار سینمایی

لیلی عاج : ماجرای سالی که ۲ بار پاییز شد/ رقابت در بخش نمایشنامه فجر

نویسنده گپ فیلم

24 ماه پیش

نمایش «سالی که دو بار پاییز شد» نوشته لیلی عاج در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر رقابت می کند.

 

 

 لیلی عاج نویسنده نمایشنامه «سالی که دو بار پاییز شد» در گفتگو با صبا، اظهار کرد: نمایش «سالی که دوبار پاییز شد» در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر کاندید هفت نمایشنامه برگزیده شده است و باید دید در روز اختتامیه جشنواره جزو سه نمایشنامه برتر خواهد بود یا نه.


وی درباره موضوع نمایشنامه «سالی که دو بار پاییز شد» توضیح داد: این نمایشنامه قصه‌ مرز بین خواب و بیداری و کابوس و واقعیت است و زاویه دید شخصیت‌ها را بازگو می‌کند. درحقیقت همه چیز کابوسی است که می‌تواند واقعیت داشته باشد یا نداشته باشد و آن به درک مخاطب از موضوع ارتباط دارد.

عاج از ممیزی متنش در مهرماه خبر داد و گفت: این نمایشنامه ابتدا از سوی اداره کل هنرهای نمایشی مجوز نگرفت و با اصلاحاتی که انجام دادم نمایشنامه را به بخش مسابقه نمایشنامه نویسی فجر فرستادم که اتفاقا بین ۴۶۹ متن، برگزیده شد.

وی ملتهب بودن موضوع نمایش و ارتباط آن به دادگستری را از دلایل اصلی ممیزی آن دانست دانست و عنوان کرد: بعد از اصلاحاتی که انجام شد توانستیم مجوز بگیریم و متن را به جشنواره برسانیم.

این نویسنده در پایان درباره زمان اجرای متن گفت: نمایش «سالی که دو بار پاییز شد» باید در فصل پاییز اجرا شود و ما تصمیم گرفتیم مهر ۹۸ این نمایش را روی صحنه ببریم.

 

 

 

 

منبع: بیتوته

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.