بلاگ / اخبار سینمایی

بازیگرانی با بیشترین تعداد نامزدی اسکار + تصاویر

نویسنده گپ فیلم

2 سال پیش

مراسم اسکار هر ساله با حضور مهم ترین چهره های هالیوود برگزار و منتخبین دریافت جوایز این آکادمی در آن اعلام می شود. در میان بازیگران هالیوودی، تعدادی از آن ها چندین بار برنده ی جایزه اسکار شده اند (مثل دنیل دی لوئیس که ۳ جایزه اسکار در کارنامه ی حرفه ای خود دارد) و بعضی دیگر هم بارها نامزد دریافت این جایزه شده اند. از این میان هم عده ای بخت با آن ها یار نبود و موفق نشدند تندیس طلایی رنگ اسکار را با خود به خانه ببرند.

نامزدهای اسکار ۲۰۱۹ اعلام شدند و حالا یک ماهی تا برگزاری نود و یکمین مراسم آکادمی اسکار در شامگاه بیست و چهارم فوریه باقی مانده است. به همین مناسبت، بد نیست بدانیم کدام بازیگران هالیوودی بیشترین نامزدی دریافت جایزه اسکار در تاریخ این مراسم را داشته اند.

مریل استریپ: ۲۱ بار نامزدی- ۳ جایزه اسکار

 

آخرین بار در مراسم اسکار ۲۰۱۸ بود که استریپ برای بازی اش در فیلم «پست» (The Post) کاندیدای دریافت این جایزه شد. استریپ پیش از این، ۳ جایزه ی اسکار برای بازی اش در فیلم های «کریمر علیه کریمر» (Kramer vs. Kramer) مربوط به سال ۱۹۷۹، «انتخاب سوفی» (Sophie’s Choice) مربوط به سال ۱۹۸۲ و «بانوی آهنین» (The Iron Lady) مربوط به سال ۲۰۱۱، دریافت کرده است.

کاترین هپبورن: ۱۲ بار نامزدی- ۴ جایزه اسکار

کاترین هپبورن

هپبورن برای نقش آفرینی اش در فیلم های «شکوه صبح» (Morning Glory) مربوط به سال ۱۹۳۳، «حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید» (Guess Who’s Coming to Dinner) مربوط به سال ۱۹۶۷، «شیر در زمستان» (The Lion in Winter) مربوط به سال ۱۹۶۸ و «روی دریاچه طلایی» (On Golden Pond) مربوط به سال ۱۹۸۱، برنده ی جایزه ی اسکار شد.

جک نیکلسون: ۱۲ بار نامزدی- ۳ جایزه اسکار

جک نیکلسون

نیکلسون این جوایز را برای فیلم های «دیوانه از قفس پرید» (One Flew Over the Cuckoo’s Nest) مربوط به سال ۱۹۷۵، «شرایط مهرورزی» (Terms of Endearment) مربوط به سال ۱۹۸۳ و «بهتر از این نمی شود» (As Good as It Gets) مربوط به سال ۱۹۹۷، دریافت کرده است.

بتی دیویس: ۱۰ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

بتی دیویس

دیویس برای بازی اش در فیلم های «خطرناک» (Dangerous) مربوط به سال ۱۹۳۵ و «جزبل» (Jezebel) مربوط به سال ۱۹۳۸، برنده ی جایزه ی اسکار شد.

لارنس الیویه: ۱۰ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار (به علاوه ی ۲ جایزه اسکار افتخاری)

لارنس الیویه

الیویه به خاطر نقش آفرینی اش در فیلم «هملت» (Hamlet) مربوط به سال ۱۹۴۸، جایزه ی اسکار دریافت کرد.

پل نیومن: ۱۰ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار (به علاوه ی ۱ جایزه افتخاری اسکار و ۱ جایزه افتخاری بشر دوستی اسکار)

پل نیومن

بازی نیومن در فیلم «رنگ پول» (The Color of Money) مربوط به سال ۱۹۸۶، او را در فهرست برندگان جایزه ی اسکار قرار داد.

اسپنسر تریسی: ۹ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

اسپنسر تریسی

تریسی افتخار کسب جایزه ی اسکار را برای نقش آفرینی هایش در فیلم های «کاپیتان های شجاع» (Captains Courageous) مربوط به سال ۱۹۳۷ و «شهرک پسرها» (Boys Town) مربوط به سال ۱۹۳۸، پیدا کرد.

مارلون براندو: ۸ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

مارلون براندو

نقش آفرینی های براندو در فیلم های «در بارانداز» (On the Waterfront) مربوط به سال ۱۹۵۴ و «پدرخوانده» (The Godfather) مربوط به سال ۱۹۷۲، جایزه ی اسکار را نصیب او کرد.

جک لمون: ۸ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

جک لمون

بازی های لمون در فیلم های «آقای رابرتس» (Mister Roberts) مربوط به سال ۱۹۹۵ و «ببر را نجات بده» (Save the Tiger) مربوط به سال ۱۹۷۳، کارنامه ی هنری او را مزین به جایزه ی اسکار کرد.

پیتر اوتول: ۸ بار نامزدی- ۱ جایزه افتخاری اسکار

پیتر اوتول

اوتول جایزه افتخاری اسکار را بعد از ۷ بار نامزدی دریافت کرد. او به خاطر بازی اش در فیلم «ونوس» (Venus) مربوط به سال ۲۰۰۶، برای هشتمین بار نامزد دریافت جایزه ی اسکار شد.

دنزل واشنگتن: ۸ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

دنزل واشنگتن

بازی های واشنگتن در فیلم های «افتخار» (Glory) مربوط به سال ۱۹۸۹ و «روز تعلیم» (Training Day) مربوط به سال ۲۰۰۱، افتخار دریافت جایزه ی اسکار را نصیب این بازیگر کرد.

آل پاچینو: ۸ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار

آل پاچینو

آل پاچینو تنهای جایزه ی اسکارش را برای فیلم «بوی خوش زن» (Scent of a Woman) مربوط به سال ۱۹۹۲، دریافت کرده است.

جرالدین پیج- ۸ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار

جرالدین پیج-

بازی پیج در فیلم «سفر به بانتیفول» (The Trip to Bountiful) مربوط به سال ۱۹۸۵، او را در فهرست برندگان جایزه ی اسکار قرار داد.

اینگرید برگمن: ۷ بار نامزدی- ۳ جایزه اسکار

اینگرید برگمن

برگمن جوایز اسکارش را به خاطر بازی در فیلم های «چراغ گاز» (Gaslight) مربوط به سال ۱۹۴۴، «آناستازیا» (Anastasia) مربوط به سال ۱۹۵۶ و «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» (Murder on the Orient Express) مربوط به سال ۱۹۷۴، دریافت کرد.

کیت بلانشت: ۷ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

کیت بلانشت

بلانشت با نقش آفرینی هایش در فیلم های «هوانورد» (The Aviator) مربوط به سال ۲۰۰۴ و «یاسمن پژمرده» (Blue Jasmine) مربوط به سال ۲۰۱۳، موفق به دریافت جایزه ی اسکار شد.

رابرت دنیرو: ۷ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

رابرت دنیرو

دنیرو برای بازی در فیلم های «پدر خوانده: قسمت دوم» (The Godfather: Part II) مربوط به سال ۱۹۷۴ و «گاو خشمگین» (Raging Bull) مربوط به سال ۱۹۸۰، برنده ی جایزه ی اسکار شد.

جین فوندا: ۷ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

جین فوندا

فوندا افتخار حضور در فهرست برندگان جایزه ی اسکار را با بازی هایش در فیلم های «کلوت» (Klute) مربوط به سال ۱۹۷۱ و «بازگشت به خانه» (Coming Home) مربوط به سال ۱۹۷۸، پیدا کرد.

داستین هافمن: ۷ بار نامزدی- ۲ جایزه اسکار

داستین هافمن

نقش آفرینی های هافمن در فیلم های «کریمر علیه کریمر» (Kramer vs. Kramer) مربوط به سال ۱۹۷۹ و «مرد بارانی» (Rain Man) مربوط به سال ۱۹۸۸، جایزه ی اسکار را نصیب این بازیگر کرد.

جف بریجز: ۷ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار

جف بریجز

تنها جایزه ی اسکار بریجز، به خاطر بازی اش در فیلم «دل دیوانه» (Crazy Heart) مربوط به سال ۲۰۰۹، به او تعلق گرفت.

جودی دنچ: ۷ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار

20 5c4765c65241471a6b422912 960 720

نش آفرینی دنچ در فیلم «شکسپیر عاشق» (Shakespeare in Love) مربوط به سال ۱۹۹۸، او را مفتخر به دریافت جایزه ی اسکار کرد.

رابرت دووال: ۷ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار

جودی دنچ

دووال با نقش آفرینی اش در فیلم «بخشش های محبت آمیز» (Tender Mercies) مربوط به سال ۱۹۸۳، موفق به دریافت جایزه ی اسکار شد.

گریر گارسون: ۷ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار

گریر گارسون

گارسون به خاطر بازی در فیلم «خانم مینیور» (Mrs. Miniver) مربوط به سال ۱۹۴۲، برنده ی جایزه ی اسکار شد.

کیت وینسلت: ۷ بار نامزدی- ۱ جایزه اسکار

23 59e4af2f200000d554086ed1

گرچه به اولین فیلم کیت وینسلت یعنی «تایتانیک» جوایز اسکاری زیادی تعلق گرفت و این فیلم از این حیث رکورد شکن شد، اما وینسلت تنها جایزه ی اسکارش را به خاطر بازی در فیلم «کتاب خوان» (The Reader) مربوط به سال ۲۰۰۸، دریافت کرده است.

ریچارد برتون: ۷ بار نامزدی

24 58937de50849ec22008b4666 960 720

برتون با وجود آنکه ۷ بار کاندیدای دریافت جایزه ی اسکار شد، اما هرگز افتخار حضور در فهرست برندگان این جایزه را پیدا نکرد.

گلن کلوز: ۷ بار نامزدی

گلن کلوز

کلوز برای نقش آفرینی در فیلم های کلاسیکی مانند «جذابیت مرگبار» (Fatal Attraction) و «روابط خطرناک» (Dangerous Liaisons) نامزد دریافت اسکار شده است. اخیراً هم بازی کلوز در فیلم «همسر» (The Wife)، او را کاندیدای دریافت جایزه ی اسکار بهترین بازیگر زن کرد.

والت دیزنی رکورددار بیشترین نامزدی جایزه اسکار (۵۹ بار) و دریافت آن (۲۶ بار) در تاریخ آکادمی اسکار است

والت دیزنی

از میان جوایز اسکاری فراوان بنیانگذار شرکت دیزنی، چهار تای آن ها افتخاری هستند: یکی برای «میکی موس»، یکی به خاطر ابداعاتش با انیمیشن «سفید برفی و هفت کوتوله»، یکی به خاطر «نقش چشمگیرش در پیشرفت به کارگیری صدا در حوزه ی تصاویر متحرک به واسطه تولید فیلم فانتازیا» و یکی هم جایزه ی اسکار یادبود ایروینگ جی. تالبرگ.

 

 

منبع: مووی مگ

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.