بلاگ / اخبار سینمایی

فاطمه معتمدآریا: دریچه‌های ابتذال در سینما باز شده است

نویسنده گپ فیلم

22 ماه پیش

فاطمه معتمدآریا در یک گفت‌وگوی رادیویی از دلایل بازی نکردن در فیلم‌های کمدی و کمرنگ شدن حضورش در سینما گفته و از شرایط حاکم بر سینما انتقاد کرده است. او اعتقاد دارد که در سینما «دریچه‌های ابتذال» باز شده است.

معتمدآریا در‌گفت‌گو با برنامه «تهران من» رادیو تهران درباره سینمای کمدی امروز گفته است: «خیلی با سلیقه من منطبق نیست. شاید دلیل عدم حضور من در سینمای فعلی این باشد که نگاه من، یک نگاه عمیق در رابطه با احترام به تماشاگر است؛ ولی عموم کارهای طنز امروز خیلی با نگاه و سلیقه من جور نیست.»
به اعتقاد او مشکل در سیاست‌هایی است که در سینما جاری است: «دریچه‌های ابتذال در سینما باز شده است. اگر دریچه‌های ابتذال را به جای هر گونه محدودیت و تعیین اندازه در امور فرهنگی ببندند، مسئولان مطمئن باشند که چیزی جز فرهنگ و خوشبختی نصیب مردم نمی‌شود.»
معتمدآریا درباره دغدغه‌مندی خودش در حوزه فرهنگ و هنر گفت: «بدون دغدغه کار کردن ممکن نیست؛ چون همه ما زمان شروع یک کار، انگار بار نخست است که باید خودمان را برای مسئولین ثابت کنیم به اینکه نسبت به آرمان‌های خودمان و مردم و کاری که انجام می‌دهیم وفا داریم... امروز مطلبی خواندم از وزارت ارشاد از اینکه چگونه از هنرمندانی حمایت می‌شود که ممکن است مورد آسیب قرار بگیرند یا مورد بازخواست قرار بگیرند. این قانون گذاری کلی است که باید تغییر کند. همه در کار هنرمندان دخالت می کنند؛ اما هنرمند نمی تواند در کار خودش دخیل باشد. این یک اشکال اساسی قانون گذاری است که باید جای به هنرمندان اعتماد کنند. نمی شود هر بار هنرمند خودش را ثابت کند، بهتر است یک بار به او اعتماد کنند.»

 

 

منبع: آی سینما

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.