بلاگ / اخبار سینمایی

غوغای «ونوم» در گیشه سراسر جهان

نویسنده گپ فیلم

2 سال پیش

آی سینما: با اکران دو فیلم جدید، آخر هفته‌ای پررونق در گیشه آمریکای شمالی رقم خورد و فیلم ابرقهرمانی «ونوم» با بازی تام هاردی با ۸۰ میلیون دلار فروش در سه روز اول اکران، رکورد افتتاحیه در ماه اکتبر را شکست. «ستاره‌ای متولد شده» دیگر فیلم جدید هفته هم درآمد قابل توجهی به دست آورد.

«ونوم» که در دنیای مرد عنکبوتی می‌گذرد، در ۴۲۵۰ سالن روی پرده رفت و ۸۰ میلیون دلار فروخت. رکورد فروش افتتاحیه در ماه اکتبر متعلق به فیلم «جاذبه» بود که در سال ۲۰۱۳ بیش از ۵۵ میلیون دلار کسب کرده بود. همچنین «ونوم» بعد از «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» دومین افتتاحیه موفق سال را به نام خود زد. ۵۹ درصد از تماشاگران این فیلم مرد بودند و فقط ۳۶ درصد از آنها بالای ۲۵ سال سن داشتند.

در بازار خارجی هم «ونوم» با نمایش در ۵۸ کشور توانست بیش از ۱۲۵ میلیون دلار به جیب سازندگانش بریزد و رده اول را به نام خود کند.

«ستاره‌ای متولد شده» ساخته بردلی کوپر با بازی او و لیدی گاگا که بازسازی فیلم کلاسیکی به همین نام است، با بیش از ۴۱ میلیون دلار فروش در آخر هفته در رده دوم جدول پرفروش‌ها ایستاد.

این فیلم با موضوع موسیقی در سطح بین‌المللی هم ۱۴ میلیون دلار از ۳۱ کشور به دست آورد و بیشترین درآمدش از انگلستان با ۵.۳ میلیون دلار بود.

انیمیشن «پا کوچیک» محصول برادران وارنر با ۱۴.۹ میلیون دلار از دومین آخر هفته اکرانش در رده سوم ایستاد و مجموع فروشش بعد از ده روز به ۴۳ میلیون دلار رسید.

فیلم کمدی «مدرسه شبانه» در دومین آخر هفته نمایش حدود ۵۵ درصد از تماشاگران خود را از دست داد و با ۱۲.۲ میلیون دلار چهارمین فیلم پرفروش هفته شد.

«خانه‌ای با ساعت در دیوارهایش» محصول یونیورسال هم با ۴۲ درصد افت فروش وارد سومین هفته اکران شد و ۷.۳ میلیون دلار فروخت. کل مبلغ فروش این فیلم در آمریکای شمالی به ۵۵ میلیون دلار رسیده است.

ویدیوی آمار ده فیلم پرفروش هفته گیشه آمریکای شمالی را بالای صفحه تماشا کنید.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.