بلاگ / اخبار سینمایی

مراسم اعطای جوایز گلدن گلوب برگزار شد/ برنده بزرگ؛ درام جنگی «1917»

نویسنده گپ فیلم

4 ماه پیش

مراسم اعطای جوایز هفتاد و هفتمین دوره جوایزگلدن گلوب با اعلام برندگان در شاخه ‌های مختلف سینمایی و تلویزیونی برگزار شد.

به گزارش سینماسینما، درام جنگی «1917» به کارگردانی «سم مندس» توانست با کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز گلدن گلوب 2020، برنده بزرگ این جوایز نام گیرد و در بخش تلویزیونی نیز «وارثت» و «فلیبگ» به ترتیب جوایز بهترین سریال درام و کمدی را به خود اختصاص دادند.

امسال فیلم «مرد ایرلندی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» در پنج شاخه نامزد کسب جایزه گلدن گلوب بود که موفق به کسب هیچ جایزه‌ای نشد.

 نامزدها و برندگان بخش سینمایی گلدن گلوب 2020:

*بهترین فیلم درام

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، داستان ازدواج، 1917، دو پاپ

برنده: 1917

*بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها: دولمایت اسم من است، خرگوش جوجو، چاقوکشی، روزی روزگاری در هالیوود، راکتمن

برنده: روزی روزگاری در هالیوود

*بهترین کارگردانی

نامزدها: بونگ جون-هو (اَنگل)، سم مندس (1917)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)

برنده: سم مندس (1917)

*بهترین بازیگر نقش اول مرد درام

نامزدها: کریستین بیل (فورد در مقابل فراری)، آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)

برنده: واکین فینیکس (جوکر)

*بهترین بازیگر نقش اول زن درام

نامزدها: سینتیا ارویو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چارلیز ترون (بمب‌شل)، رنی زلوگر (جودی)

برنده: رنی زلوگر (جودی) 

*بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال

نامزدها: دنیل کریگ (چاقوکشی)، رومن گریفین دیویس (خرگوش جوجو)، لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، تارون اگرتون (راکتمن)، ادی مورفی (اسم من دولمایت است)

برنده: تارون اگرتون (راکتمن)

*بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال

نامزدها: آکوافینا (خداحافظی)، آنا دی آرماس (چاقوکشی)، بینی فلدستین (بوک‌اسمارت)، اما تامپسون (آخر شب)، کیت بلانشت (کجا میری برناردت)

برنده:  آکوافینا (خداحافظی)

*بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)

برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

*بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: آنت بنینگ (گزارش)، مارگو روبی (بمب‌شل)، جنیفر لوپز (کاهبرداران)، کتی بیتز (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)

برنده: لارا درن (داستان ازدواج)

*بهترین فیلمنامه

نامزدها: داستان ازدواج، اَنگل، دو پاپ، روزی روزگاری در هالیوود، مرد ایرلندی

برنده: روزی روزگاری در هالیوود

*بهترین موسیقی اصلی متن

نامزدها: بروکلین بی‌مادر، زنان کوچک، جوکر، داستان ازدواج، 1917

برنده: جوکر

*بهترین فیلم خارجی

نامزدها: خداحافظی، بینوایان، درد و شکوه، اَنگل، پرتره یک بانو در آتش

برنده: اَنگل (کره جنوبی)

*بهترین انیمیشن

نامزدها: منجمد 2، شیرشاه، لینک گمشده، داستان اسباب‌بازی 4، چگونه اژدهایتان را تربیت کنید: دنیای پنهان

برنده: لینک گمشده

 نامزدها و برندگان بخش تلویزیونی گلدن گلوب 2020:

*بهترین سریال درام

نامزدها: دروغ‌های بزرگ کوچک، تاج، کشتن ایو، برنامه صبح، وراثت

برنده: وراثت

*بهترین سریال کمدی یا موزیکال

نامزدها: باری، فلیبگ، روش کامینسکی، خانم میزل شگفت‌انگیز، سیاستمدار

برنده: فلیبگ

*بهترین بازیگر مرد سریال درام 

نامزدها: برایان کاکس (وراثت)، کیت هارینگتون (بازی تاج و تخت)، رامی مالک (آقای رابر)، توبیاس منزیس (تاج)، بیلی پورتر (ژست)

برنده: برایان کاکس (وراثت)

*بهترین بازیگر زن سریال درام

نامزدها: جنیفر انیستون (برنامه صبح)، اولیویا کُلمن (تاج)، جودی کومر (کشتن ایو)، نیکل کیدمن (دروغ‌های بزرگ کوچک)، ریس ویتراسپون (برنامه صبح)

برنده: اولیویا کُلمن (تاج)

*بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: مایکل داگلاس (روش کامینسکی)، بیل هدر (باری)، بن پلت (سیاستمدار)، پاول رود (زندگی کردن با خویشتن)،  رامی یوسف (رامی)

برنده: رامی یوسف (رامی)

*بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: کریستینا آپلگیت (مرگ بر من)، ریچارد براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)، کریستین دانست (درباره خدا شدن در فلوریدای مرکزی)، ناتاشا لیونه (عروسک روسی)، فوئب والر-بریج (فلیبگ)

برنده: فوئب والر-بریج (فلیبگ) 

*بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: چرنوبیل، کچ-22، فاس/وردن، بلدترین صدا، بارونکردنی

برنده: چرنوبیل

*بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: کاتلین درو (باور نکردنی)، جوی کینگ (تظاهر)، هلن میرن (کاترین کبیر)، میشل ویلیامز (فاس-وردن)، مریت ویور (باورنکردنی)

برنده: میشل ویلیامز (فاس-وردن)

*بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: کریستوفر ابت (کچ-22)، ساشا بارن کوهن (جاسوس)، جارد هریس (چرنوبیل)، راسل کرو (بلندترین صدا)، سم راکول (فاس/وردن

برنده: راسل کرو (بلندترین صدا)

*بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: مریل استریپ (دروغ‌های کوچک بزرگ)، هلنا بونهام کارتر (تاج)، امیلی واتسون (چرنوبیل)، پاتریشیا آرکت (تظاهر)

برنده: پاتریشیا آرکت (تظاهر) 

*بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: آلن ارکین (روشس کامینسکی)، کارین کالکین (وراثت)، اندرو اسکات (فلیبگ)، استلان اسکارسگارد (چرنوبیل)، هنری وینکلر (بری)

برنده: استلان اسکارسگارد (چرنوبیل)

منبع: ایسنا

 

 

پیشنهاد گپ فیلم

ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.