بلاگ / اخبار سینمایی

نمایش خشونت در فیلم« جوکر » جنجال آفرین شد

نویسنده گپ فیلم

16 ماه پیش

کمپانی برادران وارنر با موجی از مناقشه روبه رو شده که معتقدند فیلم «جوکر» که با الهام از شخصیت مشهور کتاب‌های مصور با درجه R ساخته شده؛ مروج خشونت است.

کمپانی برادران وارنر که سازنده فیلم «جوکر» است دیروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این فیلم در ستایش قاتلان سریالی نیست.

در این بیانیه ‌آمده است: «اشتباه نکنید: نه شخصیت داستانی جوکر، نه خود فیلم به معنی اثبات خشونت در دنیای واقعی نیستند. این اصلا قصد فیلم، فیلمساز و یا استودیوی سازنده نیست که این شخصیت را به عنوان یک قهرمان ارایه کند.»

این کمپانی پس از مدتی سکوت خود را در این باره شکست. این در حالی است که شماری از خانواده‌ها و دوستان قربانیان تیراندازی مرگبار سال 2012 که در هنگام نمایش فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در آرورا در کلرادو قربانی شدند، نامه‌ای به استودیو نوشتند و درباره این فیلم که به زودی باید روی پرده‌های سینماها برود هشدار دادند. در این نامه از حق استودیو برای ساخت فیلم و نیز حمایت از حق آزادی و نیز بیان هنری دفاع شده، اما در عین حال نویسندگان از این کمپانی خواسته‌اند که چند قدمی هم برای جنبش کنترل اسلحه بردارد و برای کاندیداهای سیاسی جناحی که از انجمن اسلحه ملی پول دریافت می‌کنند، پول اهدا نکند.

این کمپانی تاکید کرده که از قربانیان کشته شده در آرورا نیز حمایت کرده و به تلاش در کنترل خشونت مسلحانه در آمریکا وفادار و متعهد است.

تاد فیلیپس کارگردان و خواکین فینیکس بازیگر نقش «جوکر» نیز در مصاحبه‌ای از مبارزه با ترویج خشونت دفاع کردند.

فینیکس نیز تاکید کرد: بسیاری از ما می‌توانیم تفاوت بین خوب و بد را تشخیص دهیم. آن‌هایی که نمی‌تواند بین این دو تمایز قایل شوند آن‌هایی هستند که دوست دارند واقعیت را به میل خودشان تفسیر ‌کنند و وظیفه فیلمساز هم این نیست که بخواهد تفاوت بین خوب و بد را به مخاطب بیاموزد.

تاد فیلیپس نیز گفته است مردم می‌توانند پیام این فیلم را دریافت کنند. او تاکید کرد که این فیلم درصدد نیست تا رفتار جوکر را توجیه کند بلکه این فیلم بیانیه‌ای درباره فقدان عشق، آسیب‌های دوره کودکی، فقدان دلسوزی و شفقت در جهان است.

در حالی که برادران وارنر «جوکر» را از 4 اکتبر (جمعه 12 مهر) در آمریکا اکران می‌کند،‌ گفته شده سینماها اقدامات امنیتی خود را سخت‌تر نکرده‌اند اما یکی از منابع داخلی گفته است سینمادارها از این موقعیت آگاه هستند و متوجه ضرورت اقدامات امنیتی داخلی هستند.

 

منبع: مووی مگ

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.