بلاگ / اخبار سینمایی

بزن بهادر خستگی ناپذیر؛ آقای راکی ۷۳ ساله شد!

نویسنده گپ فیلم

17 ماه پیش

بانی فیلم، گروه سینمای جهان: سیلوستر استالونه را بعد از ۵۰ سال فعالیت هنری در هالیوود همچنان با کاراکترهایی مثل رمبو و راکی میشناسند وبه نظر او هر چه در این سالها تقلا کرده تا خود را از زیر سایه این دو شخصیت و مشخصاً راکی برهاندو در عرصه های تازه زورآزمایی و جلوه نمایی کند، باز ناگزیر تحت الشعاع شان قرار گرفته. نقشهایی پرمخاطره در فیلمهایی اکشن که او را با آن اندام عضلانی و روحیه تهاجمی اش که در تضاد کامل و غریبی با ممیک چهره آرام و مظلومش قرار دارد، به تماشاگران در سراسر دنیا شناساندند. خیلی از تماشاگران ایرانی در طول دهه های ۶۰ و ۷۰ با تماشای فیلمهای او که اغلب از طریق وی اچ اس در اختیارشان قرار می گرفت و در روزگاری که ویدئو ممنوع بود، بسیار خاطره دارند؛ با او در رینگ بوکس امیدوار شدند، شکست خوردند و به پیروزی رسیدند.

اکران «راکی۱» در اواخر پاییز سال ۱۹۷۶ چنان برای استالونه خوش یمن بود که تا هفت سال پیش از آن تجربه اش نکرده بود. این فیلم که تنها با بودجه اندک ۹۶۰ هزار دلاری ساخته شده بود، افتتاحیه ای پنج میلیون دلاری را شاهد بود. فیلم در آمریکا بیش از ۱۱۷ میلیون دلار و در سطح جهانی بیش از ۲۲۵ میلیون دلار فروخت تا او را بدل به یک ستاره پولساز و یکی از نمادهای هالیوود کند. راکی کاراکتری که او معتقد است در «غرور، شهرت و افتخار» خلاصه می شود.

حال آنکه به گفته خودش این آینده تا پیش از ورود حرفه ای به بازیگری اصلاً محتمل نبود و حتی او در آغاز با شرکت در فیلمهای غیراخلاقی، به بیراهه رفته بود. به قول خودش«وقتی در دبیرستان بودم، معلمان می گفتند که احتمالا عاقبت من صندلی الکتریکی خواهد بود»!

با این حال او مثل شخصیت راکی کوتاه نیامد و آنقدر جنگید تا صاحب جایگاهی در سینمای هالیوود و فیلمهای پرفروش شود؛ همانطور که در جایی گفته:«من مانند فنر هستم، زندگی میتواند من را به میلیون ها شکل مختلف خم کند. اما من دوباره مثل روز اول خواهم شد».

استالونه برای نگارش فیلمنامه و بازی در فیلم «راکی۱» نامزد دریافت دو اسکار شد و یک بار دیگر در سال ۲۰۱۶ نیز بابت بازی در درام ورزشی «کرید» به کارگردانی رایان کوگلر نامزد دریافت همین جایزه بود. بازی در راکی و نگارش فیلمنامه آن برای او نامزدی در گلدن گلوب و بفتا را نیز به همراه داشت.

استالونه امروز بازی در بیش از ۸۰ فیلم و کارگردانی ۹ فیلم را در کارنامه خود دارد.

او قرار است در آینده نزدیک جلوی دوربین فیلمهایی چون «بی مصرفهای ۴» The Expendables 4 و  Scarpa  برود و کارگردانی اکشن بیوگرافی «خیلی سرسخت و بی رحم» Tough as They Come را در برنامه اش دارد که خود در آن بازی هم خواهد کرد.

این بازیگر متولد نیویورک، امروز شمع ۷۳ سالگی اش را فوت کرد و وارد ۷۴ سالگی شد.

 

 

منبع: بانی فیلم

 

 

پیشنهاد گپ فیلم
ارسال دیدگاه
جستجو
لیست من
اپلیکیشن
ورود
logo-samandehi

گپ فیلم - مرجع دانلود، نمایش و نقد و برسی فیلم و سریالهای بروز دنیا

فعالیت‌های سایت گپ فیلم تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گپ فیلم دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و هر گونه بهره برداری و سوء استفاده از محتوای گپ فیلم، پیگرد قانونی دارد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به گپ فیلم می باشد.